Selülit Oluşumunu Önlemenin Yolları

Selülit Oluşumunu Önlemenin Yolları
Sağlıklı Yaşam 30 Ocak 2017 676 defa okundu 0 yorum

Kadınların korkulu rüyası olan selülit iyi bir vücut bakımı ve doğru beslenme koşulları olmadığı takdirde kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle bacak ve basen bölgesinde, karın bölgesinde ve kol altlarında görülen selülitin nedenleri arasında yoğun kafein tüketimi ve düzensiz beslenme yer almaktadır. Bunun yanında hareketsizlik, alkol ve sigara kullanımı, stresli bir yaşam ve uykusuzluk gibi sebepler de uzun vadede, cilt bağ dokusunun zayıflamasına neden olarak selülite yol açmaktadır. Selüliti önlemenin yollarından bahsedeceğimiz bu yazımızda, selülitsiz bir bedene nasıl kavuşacağınız hakkında faydalı tavsiyeler edineceksiniz.

Masaj ve Kese Uygulaması

Selüliti hem engellemenin hem de gidermenin yollarından birisi, deri altında kan dolaşımını artırarak bağ dokunun aktif bir şekilde beslenmesini sağlamaktır. Bunun için tercih edilebilecek en güzel yöntem masaj ve bunun yanında kese uygulamasıdır. Kese geleneksel bir bakım ve peeling yöntemi olarak, deri altında kan dolaşımını artırma açısından son derece etkilidir. Düzenli aralıklarla yapılan kese, mevcut selülitlerinizden kurtulmanızı sağlar. Her keseden sonra vücudunuzu nemlendirmeniz çok önemli. Nemlendirici olarak çeşitli bakım yağlarını ve organik vücut losyonlarını kullanabilirsiniz.

Selülitlere Portakal Mucizesi

Masaj uygulamasının selülite iyi gelen yağlar ile yapılması tavsiye edilir. Bu konuda olumlu etkisi bilinen yağlardan bir tanesi de portakal yağıdır. Portakalın selülitli kısımları düzgünleştirme konusunda etkisi çok büyüktür. Portakal kabuğunda bol miktarda mevcut olan esansın yoğunlaştırılması ile elde edilen doğal portakal yağını masaj ile cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak masaj yönteminizin nitelikli ve kaliteli olmasına, kan dolaşımını maksimum seviyede artırmasına dikkat etmeniz çok önemli.

Sağlıklı Bir Beslenme Programı

Selülitten kurtulmanın yolları arasında, tuz, şeker ve hamur işinden uzak durmakta yer alır. Bu besinler, karmaşık yapıdaki karbonhidratların vücudunuzda sindirimi zor olan yağlar olarak depolanmasına sebep olmaktadır. Elbette yağların ilk depolandığı bölge cilt altı dokusudur ve uzun vadede birikimle cilt altı dokunuzda homojen olmayan yağ dağılımı görülür. Bunu engellemek için de metabolizmanıza uygun sağlıklı bir diyet programına başlamanız gerekmektedir.

Selülitlerden Egzersız İle Kurtulun

Egzersiz selülitin en büyük düşmanlarındandır. Günlük olarak yapılacak kardio egzersiz, selülitli dokuların kısa sürede eritilmesine ve cilt dokusunun sıkılaşmasına neden olacaktır. Egzersiz, sağlıklı bir beslenme programı ve doğanın mucizesi bakım yağları ile selülitlerinizden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *