Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj Nasıl Sürülür?
Makyaj 5 Mart 2017 689 defa okundu 0 yorum

Kadınlar için en önemli bölgelerden birisi dudaklardır. Dudakların dolgunluğu ve ilgi çekici olması bir kadın için oldukça önemlidir. Dudakların kötü bir görünüme sahip olması bazen dudak yapısından kaynaklanırken bazen de doğru yapılmayan makyajdan kaynaklanmaktadır. Rujun yanlış sürülmesi sonucunda dudakların tüm çekiciliği yok olabilir.

Eğer siz de dolgun dudaklar, mat dudaklar yada parlak dudaklar sayesinde daha ilgi çekici dudaklar elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aşağıda yazdığımız teknikleri uygulayarak doğru rujun nasıl sürüleceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede daha ilgi çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Ruj Sürme Teknikleri

  • Ruj sürme işlemine başlamadan önce kullandığınız fondöteni dudaklarınıza da güzelce uygulamayı ihmal etmeyin. Fondöteninizin cilt renginize yakın bir renk olması daha doğru olacaktır.

  • Dudak çevrenize ruj renginize yakın bir renk tonu ile çerçeve çiziniz. Bu sayede rujunuz daha uzun süre dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlayacaktır. Çerçeveyi yaparken sert ve küçük bir dudak fırçası kullanmaya özen göstermelisiniz.

  • Seçtiğiniz ruju, yavaş hareketlerle önce üst dudağa daha sonra ise alt dudağa güzelce sürün. Bir önceki aşamada elde edilen çerçeve sayesinde rujunuzun daha doğru bir şekilde ve çerçeve dışına çıkmadan sürülmesi kolaylaşacaktır.

  • Ruj sürme işleminizi tamamladıktan sonra fazlalık olan rujlar kalacaktır. Bu rujları mendil ile sürmeden silmek yerine sadece ruj kalan yere mendili bastırarak çekmeniz yeterli olacaktır. Böylece hem dudak üzerindeki rujunuz çıkmaz hem de daha doğru şekilde fazlalıkları yok etmiş olursunuz.

  • Eğer daha mat dudaklara sahip olmak istiyorsanız ve mat rujlar nasıl sürülür diyorsanız, dudağınızın üzerine hafif bir şekilde pudra sürebilirsiniz.

  • Eğer daha parlak dudaklar istiyorsanız yine hafif bir şekilde parlatıcı sürebilirsiniz.

  • İnce dudaklara sahipseniz ve daha dolgun dudaklar istiyorsanız, dudak kalemi ile hafif bir çizgi çekiniz. Ardından dudak köşelerindeki kıvrımları da boyayınız. Daha sonra parmağınızla ruju dudağın orta kısımlarına doğru dağıtınız. Son olarak dudağınızın üzerinde dikkatli bir şekilde açık renklerde bir ruj sürünüz.

  • Eğer dudaklarınızın inceliği ve kalınlığı bir değilse, ince olan tarafa bu yöntemi uygulayıp, kalın olan tarafa ise normal bir şekilde ruj sürebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *