Kilo Verdiren Diyet Önerileri

Kilo Verdiren Diyet Önerileri
Diyet 12 Şubat 2017 771 defa okundu 0 yorum

Yaz yaklaştıkça fazla kilolardan kurtulma telaşı da artıyor. Sizi çok anlıyoruz ve destekliyoruz. Sizin için kilo verdiren diyet önerilerini açıklıyoruz. Bilimsel araştırma sonuçlarına göre hazırladığımız haberimizde çok faydalı bilgiler bulacaksınız.

Yemeğinizi Koklamalısınız

Kadınlar, güçlü aromalı yiyecekleri daha küçük lokmalarla yiyor ve bu da yemeğin daha az yenmesine neden olabiliyor. Bu nedenle yemeğe başlamadan önce koklamak, daha az yemeyi sağlıyor. Elbette bu bilgi kilo verdiren bir diyet önerisi olarak aklınızda olmalı.

Yediklerinizi Yazmalısınız

Uzmanlara göre her yediğini bir deftere not alan kadınlar programlarını daha düzenli sürdürebiliyor. Uzmanlar not alan kadınların almayanlara göre 2,7 kg daha az kilo aldığını öne sürüyor. Akıllı telefonunuza yediklerinizi yazın ve gün sonunda fazlalıkları görüp beslenmenizi ona göre düzenleyin.

Çikolataya İzin Vermelisiniz

Kaliforniya Üniversitesi’nin çalışmasına göre; düzenli olarak çikolata tüketen kadınların ara sıra çikolata tüketenlere göre daha zayıf oldukları tespit edildi. Bitter veya sütlü çikolatayı gündüz saatlerinde birer parça tüketebilirsiniz. Bu kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacak ve sinirlerinizi yatıştıracak bir tekniktir.

Patlamış Mısır Atıştırabilirsiniz

Scarton Üniversitesi araştırmasına göre; patlamış mısır bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidan içeriyor. Mısırı mikrodalgada hazırlamak ya da sinemada tüketmek yerine, az yağ ile fırında yaparak atıştırmak zayıflamak isteyen kadınlar için ideal bir yöntemdir.

Kahve Çekirdeği Atıştırabilirsiniz

Kavrulmamış kahve çekirdeği, yağ ve glukoz emilimini yavaşlatması nedeniyle zayıflamaya oldukça yardımcı oluyor. Çalışırken, yürürken veya ev işi yaparken ağzınızda bir parça kahve çekirdeği olsun, faydasını göreceksiniz.

Fitness Arkadaşı Edinmelisiniz

Arkadaşları ile birlikte fitness yapan kadınların, yalnız yapanlara göre daha fazla kilo verdikleri görüldü. Kendinize bir arkadaş bulabilirsiniz veya kadınlara özel spor merkezlerine gidip sosyal bir çevre edinebilirsiniz.

Dışarıda Öğle Yemeği Yememelisiniz

Araştırmalara göre; öğle yemeklerini dışarıda yemeyi tercih eden kadınlar evde hazırlayanlara göre daha fazla kilo alıyor. Restoranlarda, kafelerde yemek yemenin kilo almaya neden olduğu biliniyordu fakat araştırmacılar öğle yemeğinin dışarıda yenmesi yerine evde hazırlanması gerektiğini özellikle vurguluyor.

Haftada Bir Gün Spora Ara Vermelisiniz

Uzmanlara göre her gün durmaksızın spor yapmak kişileri fitness amaçlarından uzaklaştırabiliyor ve bu da yıpranmalarına neden olabiliyor. Bu nedenle haftada bir ya da iki gün dinlenerek, kaybolan motivasyonunuzu geri kazanmalısınız.

Egzersizlerden Sonra Su İçmelisiniz

Egzersiz yaptıktan sonra su içmek, gözeneklerin açılarak daha fazla ter atılmasına ve dolayısıyla kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *