Kaş Uzatma ve Bakım Önerileri

Kaş Uzatma ve Bakım Önerileri
Güzellik 17 Eylül 2017 817 defa okundu 0 yorum

Kaş uzatma ve bakım yöntemlerini sizler için araştırdık. Hacimli ve kalın kaşlara sahip olmak için yapılması gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kaş bakımı yaparak, kaşlarınızda yaşayabileceğiniz dökülme ve seyrelme sorunlarına çözüm bulabilir, kaşlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kaşlar farklı sebeplerle dökülebiliyor. Kadınları mutsuz eden bir diğer durum ise kaşlarda meydana gelen seyrelmeler.

Güzelliğinize önem veriyor ve sağlıklı görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız biraz emek vermeniz gerekiyor. Evde de kendiniz bazı yöntemleri uygulayarak kaş bakımı yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en iyi kaş uzatma ve kalınlaştırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kaşlara Masaj Yapmak

Kaşlar tıpkı saçlar gibi dibinde kan akışından etkilenen tüylerden oluşmaktadır. Bu sebeple kaşlarınıza masaj yapmanız oldukça önemlidir. Çok fazla bastırmadan, nazik hareketlerle 10 – 15 kez masaj yapmanız yeterlidir. Kaşlarınıza masaj yaptığınızda, kan akışınızı hızlandırmış olacaksınız. Kaş tüylerinizin diplerine daha çok oksijen gider ve kaşlar daha hızlı uzar.

Hint Yağı Kullanmak

Hint yağı sağlıklı kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Hint yağı ve zeytinyağını karıştırarak kaşlarınıza yedirerek masaj yapmalısınız. Bu karışım için her 2 yağdan da 2’şer damla yeterli olacaktır. Bu karışım kaşlarınızda en az 5 dakika kaldıktan sonra durulamaya geçebilirsiniz. Hint yağını aktarlardan bulabilirsiniz.

Vazelinle Kaşlara Bakım Yapmak

Vazelin yağlı ve yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren bir madde. Bu nedenle kaşlarınıza vazelinle bakım yapabilirsiniz. Parmağınıza ya da temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye sürmelisiniz. Bunu yatarken yapabilirsiniz. Siz uyurken kaşlarınız vazelin ile beslenir. Sabah kalktığınızda kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Haftada en az 2 gün bu uygulamayı yapmalısınız.

Proteinli Besinler Tüketmek

Protein vücudumuz için oldukça önemli. Hücrenin yapıtaşlarından birisi olan protein, yeni kaş oluşumuna yardımcı olmaktadır. Proteinli besinler tüketerek kaşlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Tavuk eti, kırmızı et, yumurta, yeşil mercimek, yoğurt, badem ve süt gibi birçok besin protein içeriyor. Daha çok protein aldığınızda hem kaş sağlığınız hem de genel sağlığınız daha iyi duruma gelecektir.

Kaşlarınızın bakımını ihmal ettiğinizde, dolgun olmayan ve sönük görünen kaşlarınız olur. Kaşlarınıza yapabileceğiniz bakımları aksatmadan doğru bir şekilde uygulayarak daha sağlıklı kaşlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *