Günlük Burç Yorumları

Yengeç - 16.08.2019

23 Haziran - 22 Temmuz

Su grubuna ait olan Yengeç burçları duygusal yapıları ve ailelerine düşkünlükleriyle bilinirler. Annelik denildiğinde Yengeç burcu akla gelir. Her zaman kendinden önce sevdiklerinin ve çocuklarının güvende olmaları onlar için önemlidir. Sevgiye, güvene çok değer verirler. Bu verdikleri değeri de aynı şekilde karşı taraftan beklerler. Hiç karşılık beklemeden kendilerini adayabilirler. Onlar için her şeyin huzur içinde ilerlemesi önemlidir. Hisleri çok kuvvetlidir. Duygusal hayatlarında hep güven arayışı içindedirler. Bu durum bazen kıskanç olmalarına neden olabilir. Duygusal olmaları bazen karamsarlığa sürükleyebilir. Kırılgan yapıları olduğundan kimseye belli etmeden içerleyebilirler. Zaman zaman içlerine kapanabilirler. Ne yaşadıkları dışarıdan anlaşılmasa da içlerinde büyük fırtınalar kopuyor olabilir. Milliyetçi duyguları ön plandadır. Yaşadığı ülkeye, bölgeye sahip çıkarlar. Gelenekselci yapıları vardır. Köklerinden getirdikleri gelenekleri sürdürmeyi severler. Eski her zaman onlar için bir yol göstericidir. Bu eskiye bağlılık bazen modern dünyaya şüpheci bakmalarına neden olabilir. Yuva kurmak Yengeç burçları için önemlidir. İçgüdüsel olarak bu eğilimde olmaları bazen hatalı tercihler yapmalarına neden olabilir. İyi niyetleri suistimal edilebilir. Dostluk ilişkileri önemlidir. Evlerinde vakit geçirmeyi, misafir ağırlamayı severler. Yemek yapmaya yetenekleri vardır. El lezzetleri mükemmeldir. Muhtemelen birine yemeğe misafirliğe gidiyorsanız bu Yengeç burcu olmalıdır. Kesinlikle doymadan kalkamazsınız.

İş hayatı ve Yengeç burcu

Toplumu ilgilendiren konulara duyarlı olmaları geniş kitlelere hitap edecek iş ortamlarında başarı getirebilir. Halka ilişkiler, politika, danışmanlık, çevre duyarlılığına dair meslekler onlara göredir. Ayrıca el lezzetlerinden ötürü restoranda şef olmayı da tercih edebilirler. Paraya olan keskin zekaları da gayrimenkul yatırımı, bankacılık sektörlerinde başarı getirir. Denizcilikte, edebiyatta da kendilerini gösterirler. Aile mesleğini devam ettirmek de onlara güven verir.

Sağlık ve Yengeç burcu

Duygusal yapıları sebebiyle sağlık problemleri olmasa da zaman zaman kendilerini düşük enerjili hissetmelerine neden olabilir. Sebep yokken hasta olduklarını düşünebilirler. Mideleri hassastır. Kadınlarda özellikle göğüs bölgesi problemleri oluşabilir. Hayat boyu dikkat etmeleri gerekebilir. Solunum yollarında da problemler meydana gelebilir. Göbek çevresi yağlanmasına açık olabilirler. Sürekli egzersiz yapmaları faydalı olacaktır.

Yengeç burcu ünlüleri

Prenses Diana, Tom Cruise , Sylvester Stallone , Frida Kahlo, Nelson Mandela, Angela Merkel, Gaudi, Meryl Streep , Anthony Bourdain, Lionel Messi, Ariana Grande, Elon Musk, Margot Robbie, Mike Tyson, Giorgio Armani, Selena Gomez, Gisele Bundchen, Lindsay Lohan, Liv Tyler, Pamela Anderson, Nikola Tesla, 50 Cent, Müslüm Gürses, Vehbi Koç, Serenay Sarıkaya, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu, Türkan Şoray, Deniz Seki, Tuba Büyüküstün, Ata Demirer, Müjde Ar.

İlişkiler ve Yengeç burcu

Hisli bir burç olduğundan sevilmek, sevmek hayatlarında önemli bir yer taşır. Sevdikleri kişiyle ömür boyu sürecek bir ilişki isterler. Geçici heveslerle vakit kaybetmezler. İlişkide duyguları incindiğinde farklı bir karaktere bürünebilirler. Bu naif burç intikam almak isteyen bir karaktere dönüşebilir.