Günlük Burç Yorumları

Terazi - 18.08.2019

23 Eylül - 22 Ekim

Hava grubuna ait Terazi burçları nazik, güler yüzlü ve güzelliklerine düşkün olmalarıyla bulundukları ortamda dikkatleri çekerler. Her zaman pozitif enerji saçan bu burç, hayatın güzelliklerine kendini adamıştır. Onun için her şeyin estetik bir yanı olmalıdır. Venüs’ün yönetiminde oldukları için hem kadınlarında hem erkeklerinde tarifi olmayan bir çekicilik vardır. Nedenini bilemediğiniz bir şekilde Terazi burcunun sizi mıknatıs gibi kendisine çektiğini hissedebilirsiniz. Hayatlarında hep bir denge arayışı vardır. Her şey onlar için eşit seviyede olmalıdır. Belli bir duygu veya madde başka bir şeyin önüne geçmemelidir. Hava grubu olan bu burç dengesi bozulduğunda kararsızlıklar da yaşamaya başlayacaktır. Hoşgörülü ve adildir. Eşitlik duygusuna önem verir. Kimseye ayrımcılık yapmak istemez. Haksızlıklar karşısında tahammülü yoktur. Sosyal bir bireydir. Dostlarıyla beraber oldukça enerjisi de artar. Eğlenmek, hayatın güzel tarafını görmek öncelikleridir. Keyifli bir hayata düşkünlükleri bazen iş hayatını bırakmalarına ya da tembel olmalarına sebep olabilir. Bu burcun bir diğer özelliği de ilişkileri ve evlilikleri temsil etmesidir. İkili ilişkiler denildiğinde Terazi burcu sözü devralır. Hem duygusal hem iş ilişkisinde kibardır. Kurduğu iletişim sayesinde karşı tarafı etkiler. Sevgiye önem verir. İlişkilerin ve sevginin temsili bu burç bazen duygularını frenlemekte zorluklar çekebilir. Güzel olan her şey gibi sanata olan düşkünlükleri de oldukça fazladır.

İş hayatı ve Terazi burcu

Hem ilişkilerin hem güzelliklerin temsili olan bu burcun uluslararası ve diplomatik ilişkilere karşı yeteneği vardır. Güzel hitap yetenekleri ve hoşgörülü olmaları mevcut sorunlarda arabulucu olmalarını sağlar. Adalet duygusunun ağır basması hukukla ilgili meslekleri de tercih etmelerini sağlayabilir. Diğer yandan güzel sanatlar ve moda da ilgi alanları arasındadır. Stresli ve baskıcı bir ortamda çalışmak istemezler. Hangi meslek olursa olsun orada önce huzur olmalıdır.

Sağlık ve Terazi burcu

Böbreklerde oluşan taş veya tüm boşaltım sistemi rahatsızlıkları bu burçta görülmeye yatkındır. Zaman zaman bel ağrıları, omurgada sorunlar yaşanabilir. İdrar yollarında iltihaplar, kan değerlerinde bozulmalar oluşabilir. Güzelliğe düşkün olmaları yediklerine dikkat etmelerini sağlar. Fiziki görünüşlerine önem verdiklerinden dolayı dengeli beslendiklerinden sağlık problemleri az görülebilir.

Terazi burcu ünlüler

Burcu Esmersoy, Ebru Gündeş, Hülya Avşar, Ayşegül Aldinç, Cansu Dere, Nil Karaibrahimgil, Hazal Kaya, Tarkan, Çağatay Ulusoy, Caravaggio, Luciano Pavarotti, Friedrich Nietzsche, Vladimir Putin, Silvio Berlusconi, Oscar Wilde, John Lennon, Will Smith, Donna Karan, Hugh Jackman, Serena Williams, Matt Damon, Catherine Zeta-Jones, Sting, Marion Cotillard, Jean-Claude Van Damme, Michael Douglas, Kim Kardashian, Emilia Clarke, Bruno Mars, Gwen Stefani, Bella Hadid, Monica Belluci, Brigitte Bardot, Kate Winslet, Eminem, Özkan Uğur, Barış Arduç, Sergen Yalçın, Zeki Demirkubuz, Yavuz Sultan Selim.

İlişkiler ve Terazi burcu

Venüs’ün yönetimindeki bu burç aşka önem verir. İlişkide her zaman güzelliklerin hakim olduğu, huzurlu bir ortam arar. Sevdiği kişiyle aşkı doyasıya yaşamak ister. Duyguları onları esir aldığında gözleri hiçbir şey görmeyebilir. Bazen bu durum yasak aşklar yaşamalarına da neden olabilir. Özgür ruhları asla belirli bir kurala göre sevmek için kendilerini şartlamaz