Günlük Burç Yorumları

Koç - 21.08.2019

21 Mart - 20 Nisan

Ateş grubuna dahil olan Koç burçları çevrelerinde yüksek enerjileri ve girişimci ruhlarıyla tanınırlar. Öncü burçlardan oldukları için atılgan yapılarıyla ön plana çıkabilirler. Bir işe başlamak için her zaman fikirleri ve enerjileri vardır. Azimleriyle başlattıkları her işin de üstesinden gelirler. Hırslıdırlar. Bu hırsları zaman zaman planları yolunda gitmediğinde öfkeye dönüşebilir. Agresif olmaya yatkın burçlardan biridir. Bazen sinirlerine hakim olmakta güçlük çekebilirler. Sabretmek onlara göre değildir. Hemen her şeyin sonuçlanmasını isterler. Hangi konu olursa olsun karşısında bir rakip varsa sonuna kadar onunla savaşır. Liderlik yetenekleri güçlüdür. Başarılı olmak Koç burçları için önemlidir. Arka planda kalmayı sevmezler. Benlik duygusunun öne çıktığı burçlardandır. Kendine değer veren bir burçtur. Giyinişine, duruşuna, ortamdaki statüsüne önem verirler. Özgüvenleri oldukça fazladır. Bazen bu durum egolarının ön plana çıkmasından ötürü başkalarından eleştiriler alabilmektedir. Zekaları sayesinde her şeyin altından kalkarlar. Kandırılması zor burçlardan biridir. Mars’ın yönetimindeki bir burç olduklarından dolayı tutkulu bir aşık olurlar. Çekicidirler, girdikleri ortamda enerjileriyle hemen fark edilirler. Aşkını ne kadar çok gösterirse öfkelendiğinde de sinirini aynı derecede göstermeye yatkındır. Bu sebeple ilişkilerde aklına ilk geleni söylemeleri, durumu daha çıkmaz bir hale getirebilir.

İş hayatı ve Koç burcu

Burçlarının karakteri gereği tek düze işleri pek sevmezler. Rekabetin olduğu, enerjisini sonuna kadar harcayabileceği mesleklerde daha başarılı olurlar. Emir almayı sevmedikleri için girdikleri işte ne olursa olsun yönetici sıfatına terfi etmek için çok çalışırlar. Yönetilmekten çok yönetmeyi severler. Bir müddet sonra kendi işlerini kurmayı tercih edebilirler. El becerisinin olduğu, kesici aletlerin kullanıldığı, enerji gerektiren, rekabetçi ortamı olan meslekler onlara göredir. Tıp doktorları, sporcular, madenciler, askerler, polisler, mühendisler, sanatçılar Koç burcundaki mesleklere örnek olarak verilebilir.

Sağlık ve Koç burcu

Baş bölgesini temsil ettiğinden dolayı bu bölgedeki rahatsızlıklar ön plana çıkabilir. Bunlara yüzdeki sivilceler, baş ağrıları, saç dökülmeleri, kafaya alınan darbeler, ateşli hastalıklar olarak örnek verilebilir. Ayrıca enerjisi yüksek ve aceleci bir burç olduğu için kendini çok yorar. Kronik yorgunlukta zaman zaman sorun yaratabilir. Yemek yerken de hızlı yememeye dikkat etmelidirler.

Koç burcu ünlüler

Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Haldun Dormen, Kadir İnanır, Sadri Alışık, Sakıp Sabancı, Ali Koç, Cem Karaca, Zeki Alasya, Şebnem Ferah, Nurgül Yeşilçay, Çağan Irmak, Duygu Asena, Mariah Carey, Vincent van Gogh, Leonardo da Vinci, Johann Sebastian Bach, Descartes, Charlie Chaplin, Elton John, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Andy Garcia, Lady Gaga, Quentin Tarantino, Alessandra Ambrosio, Victoria Beckham, Roberto Carlos, Ronaldinho, Franck Ribery, Maria Sharapova.

İlişkiler ve Koç burcu

Her zaman kazanmayı seven Koç burçları aşkta da zafer elde etmek ister. Eğer birine gerçekten aşık olmuşlarsa onun için her zaman savaşırlar. Sevdiği zaman tutkulu severler. Cinselliğe, ten uyumuna önem verirler. Kıskançlıklar ve kontrolcü tavırlar sergileyebilirler. Aşık olduğu kişinin karakterinin güçlü olmasına önem verdikleri kadar dış görünüşü de onlar için önemlidir.