Günlük Burç Yorumları

Aslan - 21.08.2019

23 Temmuz - 22 Ağustos

Ateş grubuna ait olan Aslan burçları liderlik özellikleri ve gururlu yapılarıyla dikkatleri çekerler. Yönetme yetenekleri bir hayli fazladır. Kendine güveni olan bir burçtur. Güçlü bir karakteri vardır. Gurur her şeyden önce gelir. Sahne, ün ve şöhretle ilişkilendirilirler. Genellikle medyatik kişiler ve liderler bu burçtan çıkar. Bulunduğu çevrede en güçlü ve en başarılı olan kişinin kendisi olmasını ister. Hırslıdır. Bazen hırslı yapısı sinirlerine hakim olmasında zorluk çıkartır. Dobra tavırları karşı tarafı kırabilir. Cesur tavırları, inandıkları uğrunda taviz vermemeleri ve dürüstlükleri ile belli bir duruşa sahiptirler. Sevgiye, aşka önem veren bir burçtur. Tutkuludur. Cinselliğe önem verir. İş hayatında yükselmek, terfi almak önemlidir. Her zaman en tepede olmayı hayal ederler. Özgüvenlerinin yüksek olması, kendilerini ön plana atmaları, övmeleri bazen topluluk içerisinde tepki almalarına neden olabilir. Bunun sebebi Aslan burçlarının hiçbir zaman geride kalabilecek bir karakterde olmamalarından kaynaklanır. Her zaman en iyisi ve en güzeli hayatlarında yer almalıdır. Lükse düşkündürler. Para konusunda tutumlu olsalar da konu marka veya popüler bir şey almak olduğunda kesenin ağzını açarlar. Fiziki görünüşlerine dikkat ederler. Her zaman bakımlıdırlar. Yanında olan kişinin de her zaman fiziksel olarak güzel olması gerekir. Çünkü onlar için hayat bir bütündür ve her şey görkemli olmalıdır.

İş hayatı ve Aslan burcu

Emir almayı sevmeyen Aslan burçları birinin altında çalışmakta zorlanabilir. Ya kendi işlerini açmaları gerekir ya da girdiği şirkette bir an önce yönetici pozisyonuna yükselmeleri gerekir. Yönetmeyi seven bu burç kariyerinde zirvede olmayı hedefler. Aktör, aktris olmaları muhtemeldir. Şov dünyasına yatkındırlar. Yönetici olabileceği her sektör onlara uygundur. Mühendislik, doktorluk, işletmecilik, öğretmenlik yapmayı da tercih edebilirler. Devlet yöneticisi de olabilirler.

Sağlık ve Aslan burcu

Kalbi temsil eden bu burcun kendinde de dikkat etmesi gereken organ kalbidir. Sağlık problemi olmasa bile Aslan burçları zaman zaman kalp ağrısı veya sıkışması yaşayabilirler. Sırt ve bel tutulmaları oluşabilir. Damar ve kalp problemlerine açık olduklarından dolayı sağlıklı beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen göstermelidirler.

Aslan burcu ünlüleri

Napolyon Bonapart, Madonna, Whitney Houston, Neil Armstrong, Jennifer Lopez, Barack Obama, Roger Federer, Jennifer Lawrence, Mila Kunis, Charlize Theron, Kobe Bryant, Halle Berry, Usain Bolt, Eric Bana, Meghan Markle, Christopher Nolan, Louis Armstrong, Fidel Castro, Jason Momoa, Sandra Bullock, Bill Clinton, Güler Sabancı, Michael Kors, Meryem Uzerli, Sinem Kobal, Elçin Sangu, Sibel Can, Gönül Yazar, Abdi İpekçi, Ahmet Hakan, Neslihan Atagül, Münir Özkul, Orhan Gencebay.

İlişkiler ve Aslan burcu

Aslan burçları aşk insanıdır. Belki gururlu yapılarından anlaşılmayabilir ama aşkı çok tutkulu yaşayan burçlardan biridir. Sevdiği zaman gururunu bir yana bırakır. Karşısındakini sahiplenir. Her an her dakika beraber vakit geçirmek isteyebilir. Tutkulu bir aşık olması bazen karşı tarafı kısıtlayabilir.