Ev Dekorasyonu İçin Pratik Çözümler

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Çözümler
Dekorasyon 22 Mart 2018 379 defa okundu 0 yorum

Yaşam alanları insanların huzur, güven duyduğu ve sıcacık olma özelliği ile kişiye özel alanlardır. Bu alanların tasarımında yaşam koşulları, kişilikler ve konfor düşkünlüğü ana belirleyici etkenlerdir.

Bu etkenler doğrultusunda özellikle ev ve ofisleri özgün tasarımlar olarak dekore edildiği zaman daha bir güzel olur. Çünkü bu şekilde farklılıklar ortaya çıkar. Yılın trendlerine göre yaşam alanlarını tasarlamak birbirinin aynı olmaktadır ve her hangi bir cazibesi olmamaktadır.

Kişiye Özel Tasarım

Malzeme aynı olsa da kişiye özgü dokunuşlar o mekanları daha büyülü, daha egzotik ya da daha canlı yapabilmektedir. Yeter ki doğru malzeme doğru şekilde yerleştirilsin.

Ofis, bahçe, kafeterya ve ev dekorasyon düşünenler için çok farklı malzemeler bulunmaktadır. Özellikle duvar aksesuarları olarak askılıklar, duvar stickerları, çerçeveler, aynalar, tablolar, şamdanlar ya da sadece mumlar mekanlara daha farklı hava katmaktadırlar. Bu aksesuarlardan birini kendin yap projesi olarak mekanında tasarladığında o mekan tasarımına bir imza atmış olursun.

Her Köşeye Bir İmza

Ev dekorasyonunda evin her bölümüne çeşitli aksesuarlardan faydalanarak bir imza atmak ve iz bırakmak mümkündür. Ev gibi yaşam alanlarını dekore etmek isteyenler evin tamamını kapsayacak şekilde renk, mobilya, halı ve diğer aksesuarları ona göre seçmelidir. Gözü yoracak renkler seçilmemeli aksine huzur verici renk tonları seçilmelidir. Çok eşya karmaşıklıkla eş anlamlı olacağı için sadelik ortama huzur katacaktır. Geometrik şekiller ev ve mekanların iç tasarımlarında kullanılmalıdır.

Örtü niyetine kullanılacak kumaşların renk ve deseni önemlidir. Sıcak renkleri tercih edin, ışıklandırmanın doğru olmasına özen gösterin ve mekanlarınızı detaylandırın. Elinizdeki malzemeleri doğru kurgulayın. Dekoratif eşyaları kullanın ve teknolojiye mekanlarınızda yer verin. Aynaları mekanlarınızda muhakkak kullanın. Ev dekorasyonunda sayılan ayrıntıların bir ya da bir kaçı size fikir verecektir.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *