Estetikte Yeni Trend: 3 Nokta Yöntemi

Estetikte Yeni Trend: 3 Nokta Yöntemi
Estetik 23 Ocak 2018 456 defa okundu 0 yorum

Yüz estetiğinde cerrahi müdahalelere alternatif olan 3 nokta yöntemi ile ilgili merak edilen tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yüz estetiğinde cerrahi müdahalelere alternatif olan 3 nokta yöntemi 30 dakika gibi oldukça kısa bir zamanda duru, gergin ve daha genç bir cilt vaat ediyor.

Dolgu ve botoks uygulamalarının yeterli olmadığı durumlarda elmacık kemiklerini belirginleştirmede, gıdı ve boyundaki elastikiyet kayıplarını gidermede, kaş kaldırmada, çene ve yüz ovalini toparlamada üç nokta yöntemi diri ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Zamanla esnekliğini kaybeden ve yıpranan yüzün orta kısmı, çene altı ve yanaklar ve kaş düşüklüğü gibi sorunlardan kurtulmanın en kısa yolu artık 3 nokta yöntemi’nden geçiyor.

3 Nokta Yöntemi Nedir?

3 nokta uygulaması cilt üzerindeki 3 noktadan yapılmaktadır. Bu yöntem diğer iple yüz asma teknikleriyle karşılaştırıldığında içinde bulunan polilaktik asit ile ciltte oldukça ciddi bir lifting ve kolajen stimülasyonu sağlayarak uzun vadeli çok daha hızlı ve etkili bir sonuç alınmasını sağlamaktadır.

3 Nokta Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Yüzdeki esnekliğini kaybetmiş cilt altı yağlı dokuya iğne yardımı ile 1 noktadan girilerek kolajen artırımını sağlayan özel iplerin 2 yöne yerleştirilmesi ile uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrasında 2 yönlü koniler ile cilt altı kolajen dokusu hızla artıyor, gençlik hücreleri hızlı bir şekilde devreye girdiği için ciltte parlaklık, nem artışı ve dolgunluk sağlanmaktadır. Mekanik olarak da cilt gençleşiyor ve geriliyor. Diğer askılama yöntemlerinden farklı olarak bu yöntem cildin tamamına değil sadece 3 bölgesine uygulanmaktadır.

3 Nokta Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

3 nokta yöntemi 30 ile 70 yaş aralığında lifting ve elastikiyet problemi olan kişilere uygulanabilmektedir. Cerrahi bir müdahale olmaksızın cilt altına yerleştirilen ipler kısa sürede eriyerek kolajen doku sentezini başlatıyor. Böylece sarkmalar giderilerek duruluk, gerginlik ve cilt yaşının geriye gitmesi gibi olumlu etkiler kısa sürede görülmektedir.

3 Nokta Yöntemi Kalıcı mı?

3 nokta yöntemi elmacık kemikleri, çene hattı, boyun bölgesi ve kaşlar olarak bütün yüz bölgesine uygulanmaktadır. 30 dakika gibi kısa zaman alan uygulamanın 2-3 yıla kadar kalıcılığı var.

Cilt Bakım İzmir

Benzer Yazılar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *