Diyetisyene Gitmeden Nasıl Zayıflanır?

Diyetisyene Gitmeden Nasıl Zayıflanır?
Diyet 17 Ağustos 2018 145 defa okundu 0 yorum

Diyetisyene gitmeden kilo verilmeyeceğine inanan birçok kişi, bu isteğini erteler. Ancak diyet yapmak daha doğrusu sağlıklı beslenme için bir diyetisyene gitmeden de destek alabilirsiniz. Kilo vermek aslında çok basittir. Bunun için diyet yapmanıza da gerek yoktur. Sağlıklı ve dengeli beslenmeniz yeterli olacaktır. Bu beslenme sisteminin yerleşmesi için gerekli olan alışveriş alışkanlıklarınızı değiştirmektir. Bununla birlikte şu ilkelere uymanız gerekecektir.

  • Diyetisyene gitmenin çözüm olacağını düşünmeyin, çünkü sağllıklı beslenmenin nasıl olacağını çok iyi biliyorsunuz
  • Sağlıklı beslenmek için alışveriş alışkanlıklarınızı değiştirin. Tok karnına alışveriş yapın
  • Koyu yeşil sebzeler, koyu kırmızı meyveler alışveriş listenizin başı olsun
  • Çok pişirmeden yemek yiyin
  • Sebze ağırlıklı beslenin
  • Öğünlerinizde mutlaka protein oranı yüksek olan et çeşitleri tercih edin.

Gereken uygulamaların yanı sıra, diyet konusunda başarılı sonuçları alabilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Güvenilir olarak destek alacağınız diyet listeniz için en sağlıklı ve doğal besinleri tercih eden listeleri kendiniz yazın. Daha sonra kaç öğün yiyorsanız o kadar ana öğüne bölerek lifli yeşillik, et ve meyve gibi farklı çeşitlerle bu durumu destekleyebilirsiniz.

Kaliteli Besin Tüketin

Kaliteli besinler söz konusu olduğunda diyet yapmak size işkence gibi gelmeyecektir. Bu yüzden sağlığınız için en doğru seçimleri yapmanız katkı maddesi içermeyen, paketlenmemiş ya da şeker içermeyen ürünler tüketmemenizle başlayacaktır. Diyet yaparken beyaz un kullanmamanız, sağlıklı olan besinleri tercih etmeniz çok önemlidir. Yaşam boyu sağlıklı yiyecekler yemek, istediğiniz sebze ve meyveyi sınırsızca tüketmek söz konusu olacak. Bunların yanında yumurta, et çeşitleri ve beyaz etten oluşan bir protein desteği de sürdürülmelidir.

Hedef Kilo Kaybınızı Belirleyin

Hedef kilo kaybının belirlenmesi söz konusu olduğunda bu kiloları bir haftada kaybedeceğinizi düşünmeniz yanlış olacaktır. Diyet yapmak 1 haftada 5 kilo vermek değildir. Diyet yaparken kilo sorunu yaşayan birçok insan gibi siz de ideal kilonuza ulaşmak için sabırlı olmalı ve egzersizlerle bu diyeti desteklemelisiniz. Kilo verdikten sonra da diyete devam ederek başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Sağlıklı beslenmek sadece kilo vermenizi sağlamaz. Aynı zamanda daha berrak bir cilde sahip olmanız ve kendinizi enerjik hissetmenize de yardımcı olur. İhtiyacınız olan zaman diliminde ideal kilonuza ulaşmak istediğinizde diyet yapmak ve sağlıklı yaşam biçimini benimsemek son derece önemlidir. Doğru beslenme şeklinin benimsendiği bir yaşam sizi birçok hastalıktan koruyacak ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden vakit kaybetmeden sağlıklı bir beslenme düzenine geçmelisiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *