Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm
Cilt Bakımı 20 Kasım 2017 718 defa okundu 0 yorum

Vücutta özellikle de yüz bölgesinde çeşitli sebepler ve etkenler nedeniyle farklı tipte cilt lekeleri oluşabiliyor. Bu lekelerden kurtulmak için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Normal gözüken cilt renginden biraz daha koyu ve daha belirgin bir şekilde oluşmuş olan bu cilt lekeleri yaşamı tehdit etmemekle birlikte bir takım estetik kozmetik problemlere de neden olmaktadır. Hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da oldukça etkilemekte olan bir takım psikolojik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bu sebeplerden dolayı cilt lekelerinin tedavi edilmesi çok önemlidir. Tedavi edilmezse ileri düzeyde cilt kanserlerine de neden olabilmektedir. Hem dış görünüş açısından hem de sağlık açısından tedavi ettirmekte geç kalınmamalıdır.

Vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen lekelerin eni iyi tedavi yöntemi nedir diye soracak olursanız, bu sorunun cevabı lazerle tedavi yöntemidir. Lazerle leke tedavisi birçok insan tarafından fazlasıyla kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Lazer tedavi yöntemi bütün dünyada adını duyurmuş olan bir tedavi yöntemidir. Bu lazerle tedavi yöntemi ile cilt eski hoş görüntüsüne tekrar kavuşacaktır.

Lazerle leke tedavisinden bir süre ciltte güneş yanığı gibi bir sıcaklık hissi ve kızarıklık olabilir. Özellikle ciltte oluşmuş olan leke güneş tahribatlarının ciddiyetine bağlı olacak bir düzeyde bazı lekeler lazer ile leke tedavisinden sonra daha da koyu bir hal alabilmektedir. Bu durum ise 1 – 2 hafta sonra ortadan kalkacak ve lekeler tamamıyla yok olacaktır. Uygulanan tedavinin etkisi tamamen kaybolduğunda ve cildin rengi normale dönene dek tedavi edilen bölgenin güneş ışınlarından korunmaya çalışılmalıdır. Lazerle leke tedavisinden sonra cildin alkol içermeyen doğal bir temizleyici ile nazik ve kibar bir şekilde temizlenmesi iyileşme sürecini hızlandıracak bir yöntemdir. Lazerle leke tedavisinde yara ve enfeksiyon oluşumu görülmez. Bu nedenle oluşan lekelerin en iyi temizlenme işlemi lazer ile temizlenmesidir. Lazerle tedavi yöntemi ile kurtulmak istediğiniz lekelerin tedavisi çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. cilt bakım izmir

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *