Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmazsa Ne Yapılır?

Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmazsa Ne Yapılır?
Genel 12 Nisan 2018 280 defa okundu 0 yorum

Mutfaklarda geçirilen vakitleri en minimal seviyeye indirmesi ile başta ev hanımları olmak üzere herkesin mutfaklardaki en büyük ve en önemli yardımcıları haline gelen bulaşık makineleri bulaşık yıkama işleminin büyük bir sorun olmaktan çıkmasını sağlıyor. Üstelik bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların yüksek sıcaklıktaki suda yıkanıyor olması sayesinde hijyen açısından elde yıkamada ulaşılamayan bu su sıcaklıkları nedeni ile çok daha kaliteli olmasını sağlıyor. Bu gibi sağladığı avantajları ile mutfaklarda fark yaratan bulaşık makineleri karşı karşıya kaldığı pek çok etken nedeni ile zamanla arızalanabiliyor. Sarıgazi Arçelik Servisi merkezi ise arızalanan bir bulaşık makinesinin yeniden en yüksek verimliliğinde, sorunsuz şekilde kullanılabilir duruma gelmesi konusunda uzun yıllardır bulaşık makinesi servisi sektöründe faaliyet gösteriyor.

Bulaşık makinesinin temel fonksiyonu gereğince bulaşıkları yıkamak için belirlenmiş olan programına uygun olarak su sıcaklığını ayarlaması gerekir. Eğer bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması gibi bir problem meydana gelirse temel olarak bulaşık makinesi kullanımının pek bir manası kalmaz. Bu yüzden de suyu ısıtmadan bulaşıkları yıkamaya başlayan bulaşık makinesi için en kısa süre içerisinde Samandıra Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü bulaşık makinelerinde görülen suyu ısıtmadan yıkama yapma sorununa yol açan temel nedenler genellikle termostat arızası ya da rezistans kireçlenmesinden kaynaklıdır. Erken müdahaleler ile bu sorunların çok daha hızlı ve çok daha ekonomik şekilde çözüme kavuşturulabilmesi mümkündür.

Kireç kaplanan rezistans fonksiyonunu yerine getiremeyeceğinden dolayı kireçlenme oranına göre kireç sökücü özel ekipmanlar kullanılabileceği gibi ileri seviyede kireçlenme söz konusu olan bulaşık makinelerindeki rezistansların yenisi ile değişimi sağlanarak, sorunun çözümü mümkün olur. Bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması sorununun termostatındaki arızadan kaynaklanması durumunda ise Ünalan Arçelik Servisi ekipleri tarafından doğrudan parça değişimi uygulanır. Bu şekilde bulaşık makinesinin yıkama suyunu uygun şekilde ısıtabilir duruma gelmesi ve dolayısı ile de mutfaklarda sağladığı avantajları çok daha uzun yıllar değerlendirebilme imkanının kullanıcıya sağlanabilmesi mümkün olabilmektedir. Üstelik değişim işlemi uygulanan bulaşık makinesinin bu parçalarında yeni takılan parçalar orijinaldir ve 1 yıllık garanti uygulaması bulunur. Böylelikle olası tekrarlayan arızalanmaların mağduriyet yaratmasının da önüne geçilebilmiş oluyor.

Benzer Yazılar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *