Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları
Saç Bakımı 19 Ağustos 2017 699 defa okundu 0 yorum

Beyaz saçlarla savaşıp onlardan kurtulmanın yollarını sizler için araştırdık. Bu yazımızda beyaz saçlardan kurtulmanız için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Beyaz saçlarınızı kapatmak için ihtiyacınız olan saç boyasını keşfedin ve doğru gölgeyi bulun.

Beyaz saçların genetikle bir alakası var mı? Evet, eğer beyazınız yoksa ailenize teşekkür etmelisiniz. Ancak saçı gerçekten beyazlatan nedir? Saçtaki pigmentler saç kökündeki belirli hücrelerden oluşmaktadır. Sarı, kahverengi, kızıl, siyah saçlı olmanızı ve hatta saçınızdaki her bir gölgeyi bu hücrelerdeki melanin ya da pigmentler belirler. Zamanla hücreler daha az pigment ürettikçe saçınız da beyazlamaya başlayacaktır.

Peki tüm bu beyaz saçlar için ne yapılabilir? Hepimizin denediği koparma yöntemi var elbette. 1, 2, 3 ve daha fazlası derken sonunda baş edemezsiniz. Belki de ilk beyazınızı kopardığınızda 25 yaşındaydınız ya da 45; ama unutmayın ki, beyazlara karşı tek silahınız koparmak değil. Bu savaşı kazanmanız için saç boyası çeşitlerine bir göz atmalısınız.

Tek Tük Byaz Saçlar İçin En İyi Saç Boyasını Bulmalısınız

Çoğu saç boyası, beyaz saçlarınızı bir dereceye kadar kapatır ya da saçınızın rengine uyum sağlar. Eğer gerçekten tek tük beyaz saçınız varsa, yani çok fazla görünmüyorsa, 8 ila 12 yıkamaya kadar süren yarı kalıcı saç boyalarını kullanmalısınız. Eğer daha fazla beyaz saçınız varsa, mesela saçınızın %50’si beyazsa, 28 yıkamaya kadar süren daha uzun süreli yarı kalıcı saç boyaları beyaz saçlarınızı saç renginizle harmanlayacaktır. Ancak beyaz saçlarınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, saçınız uzayana ya da tekrar boyayana kadar süren kalıcı saç boyasını kullanmalısınız.

Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğru Gölgeyi Seçmelisiniz

Çok beyaz saçınız varsa, saçınızdaki gölgenin olduğundan daha açık görüneceğini unutmamalısınız. Renk seçerken dikkat etmelisiniz. Saçınıza sıcaklığı ve yoğunluğu yavaş yavaş geri kazandırarak doğal renginizden 1 veya 2 ton daha açık bir gölgeyle başlamalısınız. Eğer %25’ten daha fazla beyaz saçınız varsa, doğal gölgeler ya da tonlamaya girmeden sadece orta-kahverengi ya da koyu sarı gölgeler seçmelisiniz. Ayrıca kül rengi gölgelerden de uzak durmalısınız.

Güzel ve Bilgili Bir Tarzınız Olmalı

Saç şekliniz nasıl peki? Yaşınız ilerledikçe siz de muhtemelen tarz sahibi olmaktan kaçınıp, saçınızı değiştirmiyorsunuzdur. Katlar, perçemler ya da bir tarafı uzun bir tarafı kısa kesimler kırışıklıkları azaltmada harikalar yaratabilmektedir. Ancak saçı ortadan ayırmak alnınızdaki kırışıklıkları ortaya çıkaracağından, siz siz olun bundan uzak durun.

İşte şimdi beyazlara karşı olan savaşınızda zafer elde edebilir ve böylece saç koparmayı sonsuza kadar rafa kaldırabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *