Ağrısız Uzun Süre Topuklu Ayakkabı Giymenin Yolları

Ağrısız Uzun Süre Topuklu Ayakkabı Giymenin Yolları
Moda 3 Şubat 2017 650 defa okundu 0 yorum

Kadınlar topuklu ayakkabı giymeye bayılıyor ama bir de o ağrıları olmasa. Topuklu ayakkabı bir kadında şıklığın ve zarafetin buluştuğu güzel bir aksesuardır. Dışarıdan bakıldığında sizi son derece estetik gösterebilen başka bir parça düşünülemez. Tüm bunlar güzel ama topuklu ayakkabıların ağrı sorunu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İşte sizi topuklu ayakkabıların ağrısından kurtaracak püf noktaları bulduk. Bu pratik bilgilerle istediğiniz ayakkabıyı giyebilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Kalın Topuk Tercih Etmelisiniz

Biliyoruz her ne kadar ince topuklu ayakkabı hoş dursa da tüm gün ayakta beklemeye karşın kalın topuklu ayakkabı daha iyi bir seçim olacaktır. Kalın topuklu ayakkabılar üzerinde rahat ve dengeli yürümenizi sağlayacağından ağrı oluşumuna neden olmaz.

Ayak Pedi Yerleştirmelisiz

Gün boyu topuklu ayakkabılarla duracaksanız buna en iyi çözüm ayak pedi kullanmak. Hem ince topuklu ayakkabı giyeceksiniz hem de ayaklarınızın ağrısını en aza indireceksiniz. Ayak pedi kullanacağınız ayakkabı biraz geniş yapılı olmalı. Çünkü kullandığınız ayak pedi ayakkabınızı biraz sıkıştıracak doğal olarak ayağınız rahatsız olabilir.

Ucuz Ayakkabıdan Kaçınmalısınız

Pahalı ve kaliteli bir ayakkabıya bütçeniz olmayabilir ama topuklu ayakkabıda o bütçeyi ayırmalısınız. Ucuza aldığınız kalitesiz topuklu ayakkabılar ayaklarınızın normalden fazla ağrımasına ve yıpranmasına neden olacaktır.

Ayak Yapınıza Uygun Ayakkabı Seçmelisiniz

Öncelikle ayaklarınız hangi ayakkabının içinde rahat ediyor onu belirlemelisiniz. Alacağınız her ayakkabıyı bu özellikte seçmelisiniz. Ayak yapınıza göre açık burunlu, ince topuklu tarzlarından hangisinin içinde rahat ediyorsanız o modelleri seçin.

Ayaklarınızı Arada Dinlendirmelisiniz

Topuklu ayakkabı giydiğiniz zamanlar ayaklarınızı 5 dakika dinlendirmelisiniz. Dinlendirirken özellikle ayaklarınızı yüksek tutmaya çalışın. Bu yöntemle uzun süre topuklu ayakkabılarla ayakta durabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *