2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri
Dekorasyon 31 Ocak 2017 990 defa okundu 0 yorum

Artık eskiden olduğu gibi frapan mobilyalar, göz yoran döşemeler, abartılı aksesuarlar ya da ruhu daraltan kalabalıklar ev dekorasyon temaları arasında yer alıyor. 2017 ev dekorasyonu trendleri çok daha modern ve aydınlık temalara sahip. 2017 için dekorasyon trendleri arasında ise vintage ve minimalizm tarzları en çok tercih edilenlerdir.

Vintage Dokunuşlarla Dekorasyon

Geçmiş zamanların nostaljik havasını yansıtan, elit bir Fransız tarzını hatırlatan ve genellikle çiçek desenleri ile pastel renklerin kullanıldığı vintage ya da country tarz olarak tabir edilen ev dekorasyon modası 2017’de de aynı şekilde devam ediyor. Gerçekten antika sayılabilecek ya da çeşitli tekniklerle eskitilmiş görünüm verilen mobilyalar, gül ve karanfil öğeleri kullanılarak tasarlanmış döşemelik kumaşlar, göz yormayan hafif pastel renklerin kullanıldığı aksesuarlar ve zamanın ruhunu yeniden evlerimize taşıyan vintage temalı dokunuşların modası hiç bitmeyeceğe benziyor. Evinizde vintage bir hava oluşturabilmek için kullanabileceğiniz birçok parça var. Metalin ağır havasını ısıtan ferforje eşyalar, altın veya gümüş varaklı çerçeveler veya eskitilmiş temalı saatler, çiçek desenli porselen vazo ve saksılar, ince ince etnik desenlerle işlenmiş tarihi halılar, eski radyo ya da gramofon gibi antika parçalar ve her gün tazelenen vazoda renkli çiçekler vintage dekorasyon ile elde edilebilmesi çok kolay.

Tema: Minimalizm ve Sadelik

Özellikle Kuzey Avrupa ülkeleri ile anılan minimalizm ve sadelik 2017 ev dekorasyonu için oldukça gözde. “Less is more” (ne kadar az o kadar çok) şiarı ile ev dekorasyon trendlerini evlerimize yansıtan minimalizm, daha az eşyalı ancak çok daha aydınlık bir ev ortamını tanımlıyor. İskandinav tarzı olarak da anılan minimal anlayışta, fazlalık ya da kalabalık yaparak temel yaşam alanımız olan evimizi ve dekorasyonumuzu boğacak hiçbir gereksiz eşyaya ihtiyaç yok. Yine sadeliği tanımlayan renklere ihtiyaç var. Bu yüzden duvarlarda genellikle kullanılan renk beyaz, kırık beyaz ya da krem gibi temiz renkler. Döşemelikler için en çok kullanılan kumaş siyah ve beyazın geometrik şekillerde tasarlandığı kumaşlar. Mobilyalar için düz çizgilere sahip orijinal ağaç rengi tercih ediliyor.

Doğal ağacın kendi rengini korumak için mobilyalar sadece verniklenerek kullanılıyor. Aksesuar olarak doğal malzemelerden tasarlanan basit ve sade objeler söz konusu. Ayrıca mumlar en çok kullanılan dekoratif temalar arasında ve yine doğayı anımsatıyor. Beyazın ve doğal ağaç renginin verdiği tazelikle, evlerimizde metropolün boğucu karmaşışından uzaklaşıp doğaya daha da yaklaşıyoruz ve stresten uzak sade bir doğallığın tadını çıkartabiliyoruz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Lütfen güvenlik kodunu giriniz: *